РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ


ПРОЕКТ: «Удосконалення системи надання послуг з протидії насильства в сім’ї та щодо жінок в Херсонській області»
За підтримки: реалізується в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ВГЦ «Волонтер», за підтримки Європейського Союзу».
Термін виконання: з 2 листопада 2015 року по 31 жовтня 2016 року
Територія проекту: Херсонська область (м.Херсон, Білозерський та Голопристанський райони)
Короткий опис проекту: 

Метою проекту є налагодження функціональної моделі міжвідомчої взаємодії у виявленні, реагуванні та наданні соціальних послуг з протидії насильству в сім’ї та щодо жінок у 2 районах та м. Херсон, Херсонської області. Для досягнення мети реалізуються завдання щодоактуалізаціяї проблеми домашнього насильства та посилення прихильності представників місцевих влад до впровадження системи протидії домашнього насильства, шляхом проведення спільних з громадськістю, релігійними лідерами зустрічей у форматі круглих столів, громадських обговорень проведення інформаційних заходів, тощо; передбачено посилення діяльності існуючих міжвідомчих робочих груп з протидії насильству щодо жінок, шляхом проведення навчань координаторів, опрацювання алгоритмів взаємодії; здійснюється вдосконалення практичної роботи з потерпілими від домашнього насильства, шляхом підготовки психологів та забезпечення надання ними соціально-психологічної допомоги, імплементації програми корекційно-реабілітаційної роботи з дівчатами (14-18 років) та жінками, які пережили насильство; проведення інформування населення місцевих громад щодо можливостей отримати допомогу шляхом проведення інформаційної кампанії та виготовлення і розповсюдження соціальної реклами.

В результаті реалізації проекту мінімум 280 жінок та дівчат постраждалих від насильства в сім’ї отримають кваліфіковану психологічну , соціальну допомогу, юридичну допомогу. 22 представників районних управлінь соціального захисту населення пройдуть навчання з питань виконання функції з координації діяльності у напрямку протидії насильству в сім’ї; 60 фахівців пройдуть навчання та отримають знання щодо роботи в міждисциплінарних комісіях з питань виявлення, надання допомоги потерпілим від насильства в сім’ї; 15 фахівців (психологів та соціальних працівників пройдуть навчання з надання допомоги; отримають знання щодо особливостей надання психологічної допомоги постраждалим від сімейного насильства, стан яких обтяжений посттравматичним стресовим розладом внаслідок ситуації,що склалася в країні; ознайомляться з новими методами і підходами у роботі з особами, які постраждали від насильства; сформують практичні навички надання психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства. Буде охоплено соціальною рекламою спрямованою на профілактику насильства мінімум 40 тис. загального населення через проведення інформаційно-рекламної кампанії в т.ч. в рамках акції «16 днів проти гендерного насильства»(розміщено 10 сіті-лайтів, 5 біг-бордів, мін. 12 публікацій в місцевих виданнях, виступи на радіо та телебаченні, прес-конференції).

Цільова група: Жінки та дівчата постраждалі від домашнього насильства, фахівці та керівники організацій та установ, органів влади дотичних до профілактики насильства в сім’ї, громадські організації і релігійні громади в обраних районах області (Білозерський, Голопристанський) та м. Херсона, державні службовці, які відповідають за здійснення заходів з протидії насильству в сім’ї.

Партнери: Департамент соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації


ПРОЕКТ «Організація надання соціально-психологічної допомоги дітям та їх сім'ям, переміщеним в регіони України з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції»

За підтримки: В рамках відповідного всеукраїнського проекту Ліги соціальних працівників України за підтримки Австралійського уряду.

Термін виконання: квітень – червень 2015

Територія проекту: Херсонська область
Короткий опис проекту:  Проведено  навчання для 20 психологів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психологів загальноосвітніх шкіл щодо методів роботи з кризовими станами, подолання стресу та роботи з ПТСР, а також способів профілактики професійного вигорання спеціалістів, які надають допомогу постраждалим.

Цільова група: психологи, соціальні працівники державних установ.
Результати проекту:
Визначено потреби області в навчанні психологів, зокрема 165 психологів потребують такого навчання, розроблено програму проведення, здійснено відбір кандидатур, створено реєстр даних психологів по районам області.  Проведено навчання фахівців.
Партнери: Херсонський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 


Проект: Профілактика ВІЛ-інфекції серед СІН Херсонської області.
Термін реалізації:  2012-2014 рр. 
 За підтримки Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні.
Територія проекту: Херсонська область (м.Херсон, Білозерський та Голопристанський, Цюрупинський та Чаплинський райони)
Мета проекту: підвищення доступу  СІН в сільській місцевості  до якісних соціальних та медичних послуг шляхом  організації роботи МПОШ, послуг МА , стаціонарних ПОШ, а також проведення тренінгів для  представників місцевих громад з метою   зменшення стигми та дискримінації в соціальному середовищі, побудови дієвої системи переадресації на місцевому рівні.
На території 4 районів області (Білозерському., Голопристанському, Чаплинському, Цюрупинському) створені служби обміну шприців та надання первинних послуг для споживачів, ін'єкційних наркотиків.

Охоплено соціальними послугами під час реалізації проекту 1380 осіб.

Проект: «Зменшення розповсюдження ВІЛ-інфекції серед молоді в обраних регіонах України», 2007 -2009р. (за підтримки ЮНІСЕФ, ФНООН, ПРООН)
   У партнерстві  з ХОЦ ССДМ.  Головна мета: Зниження захворюваності на ВІЛ/СНІД серед молоді у Херсонській області, шляхом:
•Створення сприятливого політичного середовища для об’єднання місцевих гравців у відповідь на епідемію ВІЛ/СНІДу та сприяння ЗОЖ (компонент ПРООН); 
•Запроваджені підходи на основі лідерства та принципу «рівний-рівному» до передачі знань і розширення обізнаності з пропаганди профілактики ВІЛ/СНІДу закладах освіти, гуртожитках, а також підрозділах міліції у справах неповнолітніх; 
•Проведення пропагандистської кампанії зі зменшення стигматизації та дискримінації, а також із сприяння соціальної інтеграції ЛЖВС;
     Результати проведення проекту:  Підвищено рівень знань 256 працівників, які надають послуги ВІЛ-позитивним дітям та їх близькому оточенню шляхом організації і проведення семінарів-тренінгів на тему «Психологічна підтримка персоналу, що доглядає за дітьми з ВІЛ-інфекцією»;
Проведена інформаційна кампанія "Ти можеш зупинити ВІЛ!". Проведено 1678 індивідуальних мотиваційних консультацій щодо зміни моделі поведінки СІН.


Проект: «Підтримка у створенні комплексної системи соціальних послуг для ін’єкційних споживачів наркотиків серед молоді», 2007 -2008 р. (ПРООН)



Проект  „ПРОФІЛАКТИКА АБОРТІВ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ” 2005-2006 роки.
     Мета проекту: Зниження кількості абортів серед неповнолітніх в м. Херсоні та м. Цюрупинську Херсонської області на 20% шляхом пропаганди здорового способу життя та формування навичок безпечної поведінки серед дівчат-підлітків за методикою "рівний-рівному". Проект було спрямовано на дівчат віком до від 15 до 18 років. Безпосередню участь у проекті взяли 250 дівчат – неформальних лідерів, учениць 9 та 10 класів ЗОШ м.Херсону, м.Цурюпинськ.


Проект „ПОСИЛЕННЯ РОЛІ НЕДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ В СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ НА РІВНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД”, 2004 рік.
(спільно з ГО „Успішна жінка”, МГО „Нова генерація”) 
        Мета проекту розширення можливостей громад у сільській місцевості Херсонщини в подоланні соціальних проблем жінок, молоді та дітей у наданні їм соціальних послуг за новітніми технологіями через створення сприятливих умов ділового партнерства в територіальних громадах.
       В ході проекту проведено дослідження рівня якості надання соціальних послуг НУО та місцевих органів влади в Херсонській області. В відібраних громадах створені ініціативні групи, до яких увійшли представники НУО, місцевих органів влади, які працюють з сім’ями, жінками, молоддю та дітьми, депутати місцевих рад, активісти органів самоорганізації населення. Ініціативні групи дослідили пріоритетні соціальні проблеми у кожній громаді та розробили і впровадили плани спільних дій щодо їх вирішення. Для посилення спроможностіщодо якісного впровадження розробленого плану для членів ініціативних групп були проведені навчання та разробленні методичні рекомендації і проекти підзаконних актів з наступних питань: про місцеві ініціативи; про місцеві програми соціального партнерства; про залучення громадськості до процесу прийняття рішень. А також створенні три локальні інформаційно-ресурсних центри у відібраних громадах.

Фінансову підтримку надано Європейським Союзом в межах проекту "Розвиток громадянського суспільства в обраних регіонах України"