четвер, 13 квітня 2017 р.

Стартувала громадська кампанія за захист прав жінок, постраждалих від насильства в сім’ї «ХЕРСОН – ТЕРИТОРІЯ ВІЛЬНА ВІД НАСИЛЬСТВА»

Представники громадської кампанії та Національної поліції спілкувались з журналістами про початок громадської кампанії з захисту прав жінок, постраждалих від насильства.
Дванадцять громадських об’єднань підписали меморандум про співпрацю у напрямку захисту прав постраждалих від насильства в сім’ї та проведення громадської кампанії "Херсон-територія вільна від насильства".
Понад 40 тисяч херсонок потерпають від насильства в сім’ї. Жінки з дітьми вимушені миритись з насильством тому, що не можуть отримати належної допомоги.
Херсон – одне з небагатьох міст України, де досі немає безпечного притулку для жінок, в якому можна було б отримати психологічну, юридичну та соціальну допомогу всім, хто має в цьому потребу.
«Відсутність притулку і системи кваліфікованих послуг для жінок, матерів з дітьми, які постраждали від домашнього насильства - одна з основних проблем, що перешкоджає дотриманню прав на життя, безпеку, свободу від дискримінації жінок», - наголошує Богдан Руденко, представник ГО Ліги соціальних працівників України. – Наслідки насильства відбиваються і на громаді в цілому. Наприклад, середня вартість одного випадку сімейного насильства в Україні платникові податків становить 346 $, які йдуть на оплату діяльності міліції, соціальних та інших інституцій, що працюють із наслідками насильства. Отже 1500 випадків сімейного насильства, що були офіційно зареєстровані у 2016 році, коштували понад 13 млн. грн, не враховуючи компенсації збитків постраждалим. Утримання соціального закладу для жінок обійдеться міському бюджету в 10 разів менше» .
«7 виїздів патрулів поліції лише за останню добу з приводу насильства в сім’ї, - говорить Андрій Кований, т.в.о прес-офіцера управління патрульної поліції в Херсоні, - відповідно до законодавства патрульні, можуть забрати кривдника лише на три години, потім він повертається додому, до жінки, якій нікуди подітись, тому такий заклад дуже потрібний в місті»
«Звернення до міської влади залишились без уваги, - зазначає Дар’я Добриніна, – координатор громадської кампанії «Херсон – територія вільна від насильства», - тому громадськість має об’єднати зусилля та офіційно звернути увагу міської ради на наявну проблему, яка потребує вирішення. В наших планах подання петиції з вимогою відкриття Кризового центру для постраждалих від насильства (підписати можна на сайті Херсонської міської ради), прийняття місцевої програми з протидії насильства в сім'ї, створення «гарячої лінії», проведення корекційних програм для агресорів. Спільні заходи в рамках громадської кампанії включатимуть залучення мешканців міста до підписання електронної петиції, звернення до депутатів міської ради, відеозвернення постраждалих жінок та активних громадян, проведення вуличних акцій з розповсюдження інформації про проблему».
Слідкувати за новинами кампанії та долучитись до проведення можна на сторінці: http://safezone-kherson.com/