четвер, 29 червня 2017 р.

Акція в підтримку створення Кризового центру для постраждалих від насильства

28 липня, коли Україна відзначає День Конституції , активісти громадської кампанії "Херсон -територія вільна від насильства", звернули увагу мешканців міста та міської влади на порушення прав жінок на безпеку. В

За словами одного з організаторів акції, Богдана Руденко, представника Ліги соціальних працівників України, за даними громадських організацій, в Херсоні близько сорока тисяч жінок живуть в сім'ях, де коли-небудь були офіційно зафіксовані прояви домашнього насильства.

«Сьогодні святкується День Конституції, а, значить, є привід поговорити про права людини, зокрема, про права жінок, які в Херсоні, на жаль, не захищені. Найчастіше якщо жінка, інші члени сім'ї або сусіди, ставши свідками домашнього насильства, викликають поліцію, то коли немає підстави для порушення кримінальної справи, порушника спокою відпускають години через три після затримання. Неважко здогадатися, що потім в цій родині нерідко відбувається. Саме для таких випадків і потрібен Кризовий центр, де жінки і діти змогли б сховатися », - каже Богдан Руденко.

Він розповів, що громадські працівники вже двічі зустрічалися з представниками міської влади:

«Ми обговорювали можливі варіанти розміщення такого Кризового центру. Поставили представників міської влади до відома, що у нас є попередні домовленості з зацікавленими міжнародними організаціями, які допомогли б з ремонтом і обладнанням приміщення. Але з боку міськради потрібна політична воля: приміщення повинно бути виділено і місто повинен брати участь в утриманні такого центру ».

Під час акції всі бажаючі могли записати відеозвернення на підтримку створення Кризового центру, а також залишити на спеціальному полотні відбитки своїх долонь і написати побажання ініціаторам акції.