четвер, 27 листопада 2014 р.

Всеукраїнська акція "16 днів проти гендерного насильства"


Вже не перший рік  останнього тижня листопада та перший тиждень грудня  в Україні проходить акція “16 днів проти насильства ”. Дана проблема на сучасному етапі є досить гострою і потребує дослідження і практичних дій. В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу  теми  насильства  у родині стали предметом публічного обговорення.
 
  Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство  властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.

Саме з метою привернути увагу громадськості до цієї проблеми наша організація  щорічно бере  участь у проведенні акції  "16 днів проти гендерного насильства" на Херсонщині.
Так і в цьому році було проведено ряд заходів з дітьми  та дорослими  на теми: «Профілактика насилля», «Скажемо насиллю – Ні!», «Відносини між однолітками, запобігання гендерному насиллю». В Новій Каховці проведено фотовиставку під назвою «Не мовчи!».  Мета виставки - підвищення рівня інформованості населення щодо засобів і методів, які використовуються торговцями людьми.
У Чаплинському, Бериславському районі проведено лекційно-тренінгові заняття для учнівської молоді  «Як вберегтися віл насильства?», «Що визнаєте про торгівлю людьми?», «Обережно домашнє насильство». Розглянуто основні види насильства, їх ознаки, до кого можна звернутися дітям, які постраждали від домашнього насильства. Обговорено питання щодо попередження насильства в суспільстві, зокрема у сім’ї.

Крім цього проведено засідання за круглим столом з питань запобігання торгівлі людьми та боротьби з нею, на якому  розповсюджувалася рекламна продукція (листівки) з питань протидії торгівлі людьми.

Всього по області  15 групових заходів, охоплено 3225 осіб.

    Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший - не в силах. Але боротися з насиллям необхідно всім миром для повноцінного щастливого життя.