четвер, 18 лютого 2016 р.

Куди звертатись постраждалій від насильства в сімї в м.Херсоні


18 лютого в м. Херсоні  відбувся тренінг-семінар для фахівців міждисциплінарних команд з питань протидії насильства в сім'ї. Присутні представники закладів освіти, соціальних служб, служб у справах дітей, поліції та медицини детально розібралися в повноваженнях, алгоритмах дій фахівців при зверненні постраждалої від насильства в сім'ї.
Як виявилось на тренінгу навіть фахівці, які можуть стикатися з проблемою насильства в сім’ї, не завжди володіють повною інформацію,  куди звернутися людині, яка постраждала від насильства в сім’ї, тому надаємо її для мешканців обласного центру.
Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:
·         Управління соціальної політики Херсонської міської ради, адреса:вул. Карла Маркса, 29, телефон:45-44-34, 45-44-33, 45-44-41.
·         На телефон 102 або в чергову частину Херсонського міського Адреса: вул. Маяковського, 10, м. Херсон, 73000 (4-й поверх) 49-80-77 чи районного відділів поліції.
·         Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді, Адреса:вул.. Суворова,6, 45 44 36
·         Службу у справах дітей виконкому Херсонської міської ради, Адреса: вул. Червоностудентська, 7,  45 44 42, якщо  ситуація насильства стосовно дитини.
·         Ліги соціальних працівників України - неурядової організації, яка працює у сфері запобігання насильству в сім’ї – телефон 0990299237, за отриманням психологічної та юридичної допомоги;
Слід пам’ятати, що відмова у прийняті заяви  державними органами не допускається!
У випадку насильства в сім’ї, внаслідок якого Вас побили й Ви отримали тілесні ушкодження, необхідно:
·         Викликати дільничного інспектора (при цьому обов’язково має бути складено протокол про факт насильства в сім’ї);
·         Дільничний інспектор виносить постанову (направлення) про призначення експертизи.
·         Постраждала особа з направленням і документом, який посвідчує особу (паспорт), відвідує установу, яка проводить судово-медичну експертизу.
·         За результатами експертизи видається експертний висновок (надсилається органу, який видав направлення на її проведення). За наявності направлення на проведення експертизи від працівника органу внутрішніх справ експертиза проводиться безкоштовно.
·         Якщо у висновку судово-медичної експертизи встановлено, що внаслідок насильства в сім’ї особа отримала тілесні ушкодження (середньої тяжкості, тяжкі) органом внутрішніх справ порушується кримінальна справа.
Отримання внаслідок насильства в сім’ї тілесних ушкоджень є підставою для порушення кримінальної справи та притягнення особи, яка вчинила насильство, до кримінальної відповідальності.
Тренінг відбувся в рамках проекту Херсонської обласної організації Ліги соціальних працівників України «Удосконалення системи надання послуг з протидії насильства в сім’ї та щодо жінок в Херсонській області», у партнерстві проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ВГЦ «Волонтер», за підтримки Європейського Союзу».