понеділок, 26 вересня 2016 р.

Історія домашнього насильства: життя подібне сну!

    Напевно кожен з нас мріяв про безтурботне, як у сні, життя.  Наповнене радощами, посмішкою коханої людини та сміхом улюблених дітей. Мрія, яка існуватиме, поки живе людство. Але у звичайних снах, часом трапляються кошмари, від яких вкриваєшся у холодним потом... 
Історія Наталії починається з мрії про щасливу сім'ю, ще коли вона вчилась у школі. Вона була відмінницею і готова була докласти всіх сил ради щасливого майбутнього, яким вона марила. Звичайні  плани юності - після школи вступити до університету, а далі зустріти коханого чоловіка та створити щасливу родину. Але не сталося, як гадалося.  Життя підготувало для Наталії багато випробувань, до яких вона була не готова. Щире серце та стрімке бажання поділитися своєю любов’ю затьмарило їй розум. Їй здавалося, що її кохання вистачить  на двох, так сильно вона хотіла родину, де панувала би гармонія та любов. Свою історію кохання та «сну наяву» Наталія розповіла на зустрічах з психологом «Удосконалення системи надання послуг з протидії насильства в сім’ї та щодо жінок» громадської організації «Ліга соціальних працівників України».
         Підказали жінці звернутись  за допомогою до психолога проекту  працівники служби у справах дітей. За їх словами, мати двох чарівних дівчат, замість того, щоб займатися вихованням дітей, знаходиться у постійній психологічній напрузі та в страху, що чоловік все ж таки знайде її щоб вчинити чергову розправу. З першим чоловіком клієнтка не спілкується вже декілька років, його місце знаходження їй не відоме, а донечка від першого шлюбу вже й не пам’ятає свого батька… А з другим Наталія познайомилась декілька років тому.  «Це було кохання з першого погляду», – із сльозами на очах та смутою прошепотіла Наталя у розмові. 
Велика різниця у віці, не стала перешкодою їх стосункам. Перший час він і дійсно був турботливий, вже через декілька місяців Наталія дізналась, що вагітна. Здавалося би, що може бути радіснішим за новину, що зачалось нове життя! Але саме в цей час коханий чоловік, на якого дівчина покладала стільки надій та на мить повірила в те, що саме він зможе зробити її щасливою змінює свою поведінку і починає жорстоко з нею поводитись. Регулярні залякування, жорстоке поводження з донькою від першого шлюбу, а згодом жорстокі побої та кров’яні синці по всьому тілі. Страх та надія, що народження дитини змінить їх стосунки, утримувало жінку на протязі всієї вагітності від розтавання. А коли кращє не стало, жінка продовжувала виправдовувати свого чоловіка, винила себе та інколи і сама зривалася на свою донечку. У відносинах з чоловіком ставало все гірше. Не витримавши постійних знущань, Наталія починає регулярно випивати і нехтувати своїм материнським обов'язком…
   Життя у як сні перетворюється на жах. І єдиний шанс спасти себе та своїх дітей це прокинутись!
      В процесі роботи з психологом, Наталія вирішила прийняти рішення припинити стосунки з «коханим» чоловіком, адже для неї це стало єдиним шляхом порятунку. Проте чоловік Наталії не відпускає так просто жінку та  дитину, переслідує та продовжує регулярно залякувати. 
Після звернення Наталії до фахівців проекту, жінка була взята під супровід команди фахівців державних служб, психолога та юриста громадської організації «Ліга соціальних працівників України». Наталії було надано ряд юридичних консультацій,  разом сформували стратегію яка допоможе подолати життєві труднощі та захистити себе і дитину. 
          За підтримки спеціалістів,  Наталія почала рухатись до вирішення своїх проблем, адже її мрія про щасливу сім'ю жива та надихає її на непросту роботу над собою. На жаль алкогольна залежність не додає сил на цьому нелегкому шляху, розуміючи це представники соціальних служб запропонували пройти лікування від залежності у реабілітаційному центрі. Зараз Наталія проходить курс лікування від залежності, а після приїзду з ребцентру буде продовжена корекційна робота. 
  «Публікацію здійснено в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який реалізує МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» спільно з ВГЦ «Волонтер», за підтримки Європейського Союзу».